توضیح ورکشاپ

این کارگاه عملی به طور ویژه برای اسکرام مسترها و مربیان چابک طراحی شده است تا مهارت‌های تسهیل گری خود را افزایش دهند و در مورد Liberating Structures بیاموزند. شرکت‌کنندگان با رویکرد جدیدی برای تسهیل گروه‌ها و تیم‌ها آشنا می‌شوند که به آن‌ها برای ایجاد جلسات و گفتگوهای جذاب‌تر و مؤثرتر کمک می‌کند.
LS مجموعه ای از ساختارهای آسان برای یادگیری هستند که تعامل و مشارکت در جلسات، رویدادها مثل رویدادهای اسکرام و مکالمات روزمره را افزایش می‌دهند. این کارگاه تمرین عملی و کاربرد این ساختارها را ارائه می‌دهد و به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا درک بهتری از نحوه استفاده از آنها در تسهیل‌گری خود داشته باشند. خواه به دنبال بهبود فرآیندهای تصمیم گیری تیم خود، ایجاد نوآوری یا تقویت تعامل و همکاری باشید، این کارگاه شما را به ابزارها و تکنیک‌های انجام این کار مجهز می کند. برای این کارگاه مهیج و تعاملی به ما بپیوندید و کشف کنید که چگونه LS می توانند شیوه تسهیل گری شما را متحول کند.

چرا مهارت تسهیلگری مهم هست؟

تسهیلگری یا Facilitation یک مهارت ضروری برای اسکرام مسترها و مربیهای چابک است زیرا به آنها اجازه می‌دهد محیطی ایجاد کنند که اعضای تیم بتوانند به طور موثر با یکدیگر همکاری کرده و ارتباط برقرار کنند. یک تسهیلگر ماهر می تواند به تیم‌ها کمک کند تا بر موانع غلبه کنند، راه حل ها را شناسایی کنند و با هم تصمیم بگیرند. این نه تنها کارایی و اثربخشی کلی تیم را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث ایجاد اعتماد و تقویت روابط بین اعضای تیم می‌شود. علاوه بر این، مهارت تسهیل گری به اسکرام مستر و Agile Coach ها کمک می‌کند تا محیطی فراگیر و جذاب ایجاد کنند که همه اعضای تیم را تشویق به مشارکت می‌کند، به طوری که همه آزادانه و راحت تعامل می‌کنند. اسکرام مسترها و مربیهای چابک با مهارت های تسهیلگری مناسب می توانند به تیم های خود کمک کنند تا به نتایج بهتر، سریع تر و با تاثیر بیشتر دست یابند.
بعلاوه افراد با مهارت بالا در تسهیلگری، شانس بیشتری برای پیدا کردن عناوین شغلی در شرکتها پیشرو و به روز خواهند داشت.

گواهینامه : دارد

نوع: کارگاه با تمرینات عملی

مدت زمان دوره : ۳۰ ساعت

اهداف این کارگاه:

سرفصل های دوره:

 • تسهیلگری چیست؟
 • معماری یک تسهیلگری خوب
 • انواع روشهای تسهیلگری
 • مروری بر ساختارهای آزادی بخش و اصول کلیدی آنها
 • مزایا و کاربردهای ساختارهای رهایی بخش در تسهیلگری
  تمرین عملی
 • ساختارهای رهایی بخش
 • شرکت کنندگان استفاده از این ساختارها را در یک سری فعالیت های تعاملی تمرین خواهند کرد
 • شرکت‌کنندگان این ساختارها را در گروه‌های کوچک و به‌عنوان یک گروه بزرگ‌تر اعمال خواهند کرد
 • شرکت‌کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه Liberating Structures را در زمینه‌ها و موقعیت‌های مختلف، مانند جلسات تیمی، کارگاه‌ها، و رویدادهای در مقیاس بزرگ به کار ببرند.

شرکت کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه محیطی ایجاد کنند که همه اعضای تیم را تشویق به مشارکت و همکاری کند
شرکت کنندگان ایجاد یک محیط فراگیر و جذاب را از طریق یک سری فعالیت های تعاملی تمرین خواهند کرد

شرکت کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه می توان از این ساختارها برای تقویت همکاری و بهبود نتایج تیم استفاده کرد.
شرکت‌کنندگان استفاده از این ساختارها را برای تقویت همکاری و بهبود نتایج تیم از طریق یک سری فعالیت‌های تعاملی تمرین خواهند کرد.

هزینه کارگاه

در صورت ثبت نام زودهنگام، ۳٫۵۵۰٫۰۰۰ تومان تا ۷ اسفند و بعد آن ۳٫۹۵۰٫۰۰۰ تومان

توجه نمایید که ۱۵ نفر اول ثبت نام کننده، امکان حضور را خواهند داشت.

چنانچه علاقمند هستید ثبت نام کنید از طریق این لینک اقدام به پرداخت نمایید